MAC Antonio Lopez – paleta cieni Creative Copper

by
Wibrująca energia legendarnego ilustratora mody, jego bezczelna radość życia i umiłowanie kolorów zainspirowały do stworzenia kolekcji, w której znalazły się palety odcieni do powiek, ust i twarzy… Każda z nich odzwierciedla jedną z muz Antonio “Antonio’s Girls”, a na każdym opakowaniu znajduje się rysunek artysty co sprawia, że produkt nie jest już tylko produktem, ale unikatowym dziełem sztuki.
Paleta już z zewnątrz przyciąga wzrok. Lata 80te w najlepszym wydaniu. Z uwagi na mój podeszły już wiek, okres bardzo mi bliski 😉
W środku, poza cieniami, znajdziemy mały pędzelek oraz lusterko. Bardzo fajne rozwiązanie na podróże czy do torebki, jeśli ktoś nosi ze sobą cienie, albo potrzebuje dużego lusterka.

Paleta składa się z 6 dopasowanych do siebie kolorystycznie odcieni różo-korali oraz brązów. Świetnie skomponowana, od jasnego cienia, który możemy wykorzystać do rozświetlenia wewnętrznego kącika oka czy łuku brwiowego, po ciemny, który może posłużyć nam za liner. Całość jest dość neutralna i bezpieczna. Można wykonać nią wiele makijaży w różnych zestawieniach.
Generalnie pigmentacja zadowalająca i z większością cieni dobrze się pracuje. Bez problemu się nakładają i blendują. Jedynie złotko z dolnego lewego rogu sprawia małe trudności. Jest ciut szorskie, lubi się osypywać, a i kolor jako tako jest mało widoczny. To lustrzak, więc tego się można było spodziewać, ale szkoda.

Wszystkie odcienie świetnie się ze sobą uzupełniają, a to jak je połączymy zależy tylko od naszej wyobraźni. Nie migrują ani nie osypują się w ciągu dnia, nie zbierają się w załamaniu powieki, nie blakną. Trwają na powiece do momentu demiakijażu.

Jeśli lubicie takie ciepłe i dość bezpieczne zestawienia kolorystyczne, koniecznie zerknijcie na tę paletę. Znajdziecie ją w limitowanej kolekcji, dostępnej od początku września, w salonach MAC w Galerii Mokotów i Złotych Tarasach w cenie 197 zł.