LUSHowy przewodnik cz. 5

by
My tu gadu gadu, a ja zapomniałam o kolejnej części LUSHowego przewodnika 🙂 To już właściwe ostatnia kategoria, nie licząc perfum, giftów i produktów retro, ale o tym napiszę w kolejnym poście zbiorczym, nie wydłużając tematu w nieskończoność 😉 Potem pokuszę się o małe podsumowanie i moją osobistą listę produktów godnych uwagi.
Było o twarzy, było o ciele. Czas na włosy.

  • SzamponyShampoo

Szampony w kostce, z których m. in. Lush zasłynął. Miałam chyba większość z nich i generalnie byłam zadowolona. Kostki fantastycznie oczyszczały włosy i skórę głowy oraz hamowały przetłuszczanie. Niektórzy narzekają na wysuszenie, ja jednak jestem posiadaczką włosów tłustych i mnie ten problem nie dotyczył. Najmilej wspominam New i Ultimate Shine, bo po nich włosy nie były tak sianowate jak po innych szamponach. Najgorsze wspomnienia mam z Godivą, bo pomimo zawartości w składzie odżywki, okropnie plątała włosy. Mój mąż z kolei był fanem Squeaky Green, jednak gdy spytałam go skąd ta sympatia, nie umiał jednoznacznie mi odpowiedzieć 😉 Poza szamponami kostkowymi sympatię moją zyskał Big Shampoo. Pisałam o nim TUTAJ. Świetny do dogłębnego oczyszczania. Włosy po nim aż piszczały. Troszkę plątał, ale i tak po każdym myciu używam maski, więc dla mnie to nie był problem. No i Cynthia Sylvia Stout, szampon wykonany w 50% z piwa (chyba irlandzki Guinness), piwem tymże również pachnący 🙂 Pomagał okiełznać moje puszące się włosy, jednak chyba wzmagał jednocześnie ich przetłuszczanie. Przy włosach normalnych powinien zdać egzamin.

Do szamponów również możemy dokupić Lushową puszeczkę. Cena trochę niższa jak w przypadku puszek do kostek do masażu czy masełek – £2.50. 

Cena: £5.25 – £6.25 / 55g (kostki)
£4.50 – £24.75 / 100 – 500 g (pozostałe)

  • Zabiegi na włosyHair Treatments

Nie wiem jak to się stało, ale pomimo sympatii do szamponowej oferty Lusha, nigdy nie skusiłam się na produkty pielęgnacyjne. Nic więc na ich temat nie umiem powiedzieć.

Cena: £4.65 – £11.95 / 55 – 225 g

  • Żele do włosów –  Styling Gels

W stałej ofercie mamy Dirty Hair Styling Cream. Sama go nigdy nie używałam, ale używał go mój mąż. Z efektów był zadowolony, jednak po jakimś czasie nabawił się łupieżu :/

Cena: £6.75 / 100 g

  •  OdżywkiConditioners

Najsławniejsza chyba American Cream. Najbardziej dla niej charakterystyczny, zapach. Obłędny! Utrzymywał się na włosach dobre kilka godzin po myciu. Nie mogłam przestać ich wąchać 🙂 Poza tym w sumie szału nie było. Włosy były miękkie i trochę wygładzone, jednak jednocześnie trochę poplątane.

Cena: £2.95 – £14.25/ 55 – 500 g

  • HennaHenna

Nie próbowałam, nie znam.

Cena: £7.95 / 325 g
Słowem podsumowania, z włosowych produktów LUSHa na uwagę zasługują szampony. Reszta wypróbowanych przeze mnie produktów dupy nie urywa 😉