MAC Matchmaster – pędzel 193

by
Pędzel 193 dostępny jest obecnie w kolekcji Matchmaster. Podkład wchodzi do stałej oferty MACa. Jak jest z pędzlem, nie wiem, więc nie chcę wprowadzać Was w błąd.
193 – Angled Foundation Brush – ścięty do podkładu – moje pierwsze słowa, gdy go ujrzałam ‚ jejciu, jaki on mały’. Wykonany jest z podobnego włosia jak 190, więc spodziewałam się i podobnej wielkości. Nic bardziej mylnego. Jest sporo mniejszy. No, ale nie rozmiar ma tutaj znaczenie 😉
Nie wiem czego się spodziewałam, ale się rozczarowałam i gdyby nie moja wielka miłość do MACowych pędzli, to bardzo bym żałowała tego zakupu.
Pędzel, jak wspomniałam, jest dość mały jak na pędzel do podkładu. Ma sztywnawe, gęsto zbite włosie. Podkład nakłada się nim dość żmudnie. Trzeba się sporo namachać, aby uzyskać zadowalający efekt. Zostawia okropne smugi, dlatego trzeba długo blendować. Na plus zaliczam kształt, który pozwala na dotarcie do mniej dostępnych miejsc, jak boczki nosa.
Na obecną chwilę jedyne zastosowanie jakie dla niego widzę, to pędzel do korektora na większe partie twarzy. W tym przypadku sprawdza się całkiem nieźle.
Jak widać na załączonym obrazku 193 i 190 wykonane są pozornie z podobnego włosia, jednak 193 ma je trochę sztywniejsze. Dodatkowo pędzle różnią się kształtem, wielkością i wykończeniem włosia.