MAC – jak ustrzec się przed zakupem podróby

by

W związku z tym, że MAC jest jedną z najchętniej i najczęściej podrabianych firm, postanowiłam napisać mały przewodnik, który mam nadzieję, choć trochę ustrzeże Was przez kupnem tandetnej podróbki. Allegro i ebay są pełne nieoryginalnych kosmetyków MACa. Podrabiane jest dosłownie wszystko.

Zapraszam do zakładki ‚MAC stop podróbom!’ o TU

Jeśli macie jakieś pytania czy wątpliwości albo aukcje do zweryfikowania, piszcie, postaram się pomóc na tyle na ile pozwoli mi moja wiedza.

Proszę Was! Nie kupujcie podrób! Nie dość, że napędzacie czarny rynek i nabijacie kieszenie oszustom, to jeszcze możecie wyrządzić sobie krzywdę używając czegoś co nie wiadomo czym jest.

 • super pomysł z tą zakładką 🙂
  mnie też strasznie drażnią te perfidne podróbki, nie kupuję w sieci bo mam Maca u siebie w mieście, ale sądzę że post będzie baardzo przydatny dla początkujących 🙂

  pozdrawiam ;*

 • zen

  Super temat.
  Ja powoli zabieram się za kompletowanie kosmetyków MAC’a chociaż na razie…..nie mam ani jednego:( Zawsze powstrzymywała mnie cena. A moja lista produktów MAC’a, które chciałabym wypróbować jest bardzo długa;D
  W każdym razie jak przeglądałam różne aukcje to zawsze się zastanawiałam, czy to podróba czy oryginał. Chociaż najbezpieczniej na pewno kupować bezpośrednio u nich:)

 • Marti

  dzięki dziewczyny 🙂 temat podrób MACa, to niestety temat rzeka właściwie.. ja odradzam wszystkim zakupy w sieci, ale rzeczywiście czasem tylko tam możemy kupić starsze limitowanki.. ale wystarczy odrobina rozeznania i zainteresowania tematem i można rozpoznać podróbę.. choć czasem łatwo nie jest, bo podróby są coraz doskonalsze.. mam jednak nadzieję, że mój poradnik ustrzeże choć jedną osobę przed zakupem czegoś, co koło oryginału nawet nie leżało..

 • Sayuri

  Bardzo dobry temat, ale perfidia oszustów nie zna granic, bo mojej koleżnce zdarzyło się trafić na aukcję na Ebay, gdzie na zdjęciu był produkt oryginalny, a przysłano jej podróbę, tak że z takimi trudno wygrać:/

 • tiniaczek

  Własnie pomalowalam swoje pedzelki, bardzo fajna rada.
  Ja też wolę kupwać u żródła, 100% pewności.
  Ale jeżeli chodzi o limitowanki, zostaje ebay. Jak ja coś przegapię, albo już nie zdążę i po prostu muszę mieć, to wtedy jak najszybciej to kupuję na ebay, bo czas działa na korzyść fałszerzy. No i ceny z czasem coraz wyższe.

 • Marti

  Sayuri, no to już rzeczywiście szczyt chamstwa..

  tiniaczku, dokładnie tak jak mówisz 🙂 a na eVILbayu zdarzają się też uczciwi sprzedawcy.. sama mam kilku zaufanych i czasem u nich kupuję 😉 ale generalnie trzeba bardzo uważać..